,,Ik spat echt uit elkaar van enthousiasme”, reageert Tofik Dibi die hoopt dat zijn droom om ooit films te maken binnenkort werkelijkheid wordt. Hij liep al jarenlang rond met zijn filmidee. ,,Ik kwam in 2015 uit de kast met het boek Djinn en ontving eens een bizar mailtje van een vrouw die vroeg of ik een andere Marokkaanse homoseksuele man kende die nog in de kast zit. De druk in haar omgeving om met iemand in het huwelijk te treden, was groot. Haar plan was om met die persoon te trouwen, beste maatjes te worden, maar dat ze allebei vervolgens hun eigen leven konden leiden. Een soort dekmantel dus.”
,,Ik ben er nooit op ingegaan”, vervolgt Dibi. ,,Ik dacht haar alleen maar in en dieper verdriet te helpen. Maar het mailtje is altijd in mijn hoofd blijven hangen als een geweldig uitgangspunt voor een film. Een drama, maar ook met humor en spanning. Wat als de persoon die deze twee koppelt en dus als enige op de hoogte is van hun geheim, ze chanteert? Dan wordt het steeds meer een mission impossible om de waarheid verborgen te houden. Ik ga er nu met een scriptcoach mee aan de slag. Links- of rechtsom, ik ga deze film sowieso maken. Ik heb de acteurs al in mijn hoofd.”
Met de New Voices Script Contest is Netflix samen met Scriptbank (een bedrijf dat bemiddelt tussen aspirant-scenaristen en professionals uit de filmwereld) op zoek naar een nieuwe en meer diverse generatie scenarioschrijvers die vernieuwende en inclusieve verhalen te vertellen hebben.
Bron: AD
Volg ons ook op